Podvod na Košiciach. (Ďalší a nie posledný)

Autor: Ladislav Rovinský | 28.8.2010 o 15:00 | (upravené 31.8.2010 o 16:05) Karma článku: 8,93 | Prečítané:  2359x

Mesto Košice v minulosti postavilo viacero objektov pre armádu, ktoré pre mesto znamenali trvalý zdroj príjmu. Primátori a radní tohto mesta boli skutočnými hospodármi. Keď sa po rokoch kasárne vrátili mestu, niektorí naivní Košičania to vítali. Žili v naivnej viere, že predstavitelia tohto mesta budú vedieť majetok využiť a nie len „zhodnotiť ho predajom“.

Delostrelecké kasárneDelostrelecké kasárne

Mesto Košice v roku 2006 vypísalo obchodnú verejnú súťaž o najvýhodnejší návrh na uzavretie zmluvy na realizáciu zámeru využitia bývalých vojenských Malinovského kasárni na Moyzesovej ulici v Košiciach (a nie využitia územia bývalých vojenských Malinovského kasárni na Moyzesovej ulici v Košiciach ...) (podčiarkol a pozn. L.R.)

Verejnosti sa podsunula myšlienka využitia objektov kasární, v skutočnosti mesto (mestskí realiťáci) už vtedy ponúkali na predaj mestský pozemok.

Posadnutosť politickej reprezentácie postavením novej dominanty mesta je zarážajúca. Človek by ju očakával od komunistov ale od predstaviteľov kresťansky sa tváriacich strán...(?)

Košiciam ako dominanta roky vyhovoval dóm sv. Alžbety.

Nie už teraz  - „Spoločnosť A4 CORP s.r.o a mesto Košice na realizáciu celého zámeru vypíše medzinárodnú architektonickú súťaž, ktorá by mala zaručiť, že dané územie bude riešené vo forme vytvorenia výraznej funkčnej dominantnej zástavby podľa najnovších trendov techniky a architektúry, ktorá by reprezentovala mesto Košice. To všetko v ochrannom pásme mestskej pamiatkovej rezervácie."

Aby bolo dielo dovŕšené v prospech investora (a neprospech mesta) cena nie je stanovená súťažou - využíva sa kľučka - dlhodobý prenájom pozemkov a predaj stavieb, vrátane vonkajších úprav je prípadom hodným osobitného zreteľa (§9a ods.9 písm c) a ods. 8 písm. e) zákona č. 258/2009 Z.z.) z dôvodu územného rozvoja  mesta Košice. Aby sa nemusela uplatniť súťaž, aby bolo investorovi dobre.

Stratu z toho vyplývajúcu si môže manažér Knapík a jeho ansámbl pripísať ku 220.000,- €, ktoré už má v nákladoch spojených s areálom kasární od jeho vrátenia mestu. Strata morálna je v peniazoch nevyčísliteľná.

Cena za predaj budov a nájom pozemku je stanovená kúzelne. Od znaleckým posudkom stanovenej ceny budov sa odráta cena búracích prác (!) teda - budovy mesto predáva a za ich zbúranie zaplatí. Ináč povedané mesto si kúpilo zbúranie budov.

Toto mesto konečne potrebuje skutočného primátora.

Voľby sa blížia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako o Gorile klamal Dobroslav Trnka

Mal nahrávku a tvrdil, že neexistuje.

Autorská strana Ondreja Podstupku

Pre televíziu a technológie sa začína zlatá doba temna

Hranice medzi tvorcom obsahu a technologickou firmou sa stierajú.


Už ste čítali?