Majetok obce sa má zveľaďovať a zhodnocovať - má prinášať úžitok...

Autor: Ladislav Rovinský | 7.9.2010 o 3:25 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1271x

Mesto Košice nadobudlo areál Malinovského kasární do majetku na základe Darovacej zmluvy č. 463/2005 od darcu - Slovenská republika, Ministerstvo obrany SR. Vklad darovacej zmluvy v katastri bol povolený dňa 21. júla 2005, týmto dňom mesto nadobudlo areál Malinovského kasární do vlastníctva. A odvtedy kasárne začali chátrať a neprinášali mestu úžitok...

1.     Mesto Košice nadobudlo areál Malinovského kasární do majetku na základe Darovacej zmluvy č. 463/2005 od darcu - Slovenská republika, Ministerstvo obrany SR. Vklad darovacej zmluvy v katastri bol povolený dňa 21. júla 2005, týmto dňom mesto nadobudlo areál Malinovského kasární do vlastníctva. A odvtedy kasárne začali chátrať a neprinášali mestu úžitok..

2.    Najprv sa nevedeli dohodnúť SDKU DS a KDH na najvhodnejšom využití kasární - a kasárne chátrali ďalej a neprinášali mestu úžitok.

3.    26.06.2006 Mesto Košice, zastúpené Ing. Františkom Knapíkom, primátorom mesta Košice vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž o najvhodnejší návrh na uzavretie zmluvy na realizáciu zámeru využitia bývalých vojenských Malinovského kasární na Moyzesovej ulici v Košiciach. Zámer - využitie bývalých vojenských Malinovského kasární na Moyzesovej ulici v Košiciach nie územie kasární. Knapík výsledky súťaže podpísal, aj keď nemusel. A kasárne chátrali ďalej a neprinášali mestu úžitok.

4.    Do hry vstúpil spor Mesto Košice - Strelingstav - a kasárne chátrali ďalej a neprinášali mestu úžitok..

5.     Aké sú doterajšie náklady na stráženie, údržbu (čistenie priľahlých chodníkov atď.) objektov MK? Podľa informácií, ktoré nám poskytla radnica, za obdobie rokov 2006 - 2009 celkové náklady predstavujú finančnú čiastku 168.166,- € (5 mil. 66 tis. Sk). Do dnešného dňa sa dá počítať s čiastkou prevyšujúcou 220 000 € za nevyužitie Malinovského kasární - a kasárne chátrajú ďalej a neprinášajú mestu úžitok..

6.    Aké boli (ak boli) príjmy z objektov Malinovského kasární? Z úrovne  majetkového oddelenia MMK neboli vykonané žiadne úkony, ktoré by spoplatňovali využívanie predmetného areálu. Príjem mesta za dočasne zriadené platené parkovisko v areáli Malinovského kasární bol realizovaný prostredníctvom predaja JPK (jednorazových parkovacích kariet) v cene 15Sk/24 hod. ( od 7.7.2006 do 24.8.2006 - predalo sa spolu 196 JPK v celkovej sume 2.940,- Sk (97,59 EUR), z toho v 7/2006 to bolo 1.245 Sk a 8/2006 to bolo 1.695 Sk. Mesto nevykonalo dostatočné opatrenia na spropagovanie služieb parkovania. Malinovského kasárne so spevnenými plochami predstavujú ideálne parkovanie dostupné zo stredu mesta i zo sídliska Kuzmányho.  Infiniti aréna nemá dostatočné parkovacie plochy - sú za plotom (o tom potom ?) Teda výdavky veľké a príjmy žiadne - a kasárne chátrajú ďalej a neprinášajú mestu úžitok..

7.    Po schválení návrhu Memoranda o porozumení medzi mestom Košice a spoločnosťou UBM vo veci realizácie zámeru využitia areálu bývalých vojenských Malinovského kasární na Moyzesovej ulici v Košiciach na rokovaní Mestského zastupiteľstva dňa 27.-28. októbra 2009, podpísal primátor mesta Košice František Knapík dňa 21. januára 2010 so spoločnosťou UBM Realitätenentwicklung Aktiengesellschaft Memorandum o porozumení. A kasárne chátrali ďalej a neprinášali mestu úžitok.

8.    Teraz sa mesto na čele s Knapíkom rozhodlo spečatiť osud Malinovského kasární. Predkladá mestskému zastupiteľstvu na schválenie „Dlhodobý prenájom pozemkov, predkupné právo  a predaj stavieb, vrátane oplotenia a vonkajších úprav v areáli tzv. Malinovského kasární". Predaj majetku bez zverejnenia na úradnej tabuli mesta... Podpis pod takto koncipovanú zmluvu prinesie mestu ďalšie problémy. Ale na to sme si už v Košiciach zvykli - čo zmluva - to problém.

9.    Kasárne, žiaľ, nepriniesli mestu v posledných rokoch úžitok.

(A aký úžitok priniesol mestu Knapík?)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako o Gorile klamal Dobroslav Trnka

Mal nahrávku a tvrdil, že neexistuje.

Autorská strana Ondreja Podstupku

Pre televíziu a technológie sa začína zlatá doba temna

Hranice medzi tvorcom obsahu a technologickou firmou sa stierajú.


Už ste čítali?