Zamyslenie nad jedným Rozsudkom v mene Slovenskej republiky

Autor: Ladislav Rovinský | 2.11.2014 o 16:02 | (upravené 2.11.2014 o 16:16) Karma článku: 18,03 | Prečítané:  4379x

Volený predstaviteľ – primátor a poslanec Národnej rady SR sa súdi s občanom preto, že sa ho dotkli emotívne vyjadrenia občana. Tu nejde len o občana Kravčíka – je to odkaz všetkým občanom – dávajte si pozor na to, ako sa vyjadrujete o Richardovi Rašim ako o primátorovi Košíc, lebo ten je pripravený sa s vami súdiť.  A aj sa súdi.

Michal Kravčík uverejnil na svojom blogu „Rozsudok v mene Slovenskej republiky“ tu , v ktorom ho Krajský súd v Košiciach zaviazal, aby sa primátorovi Košíc ospravedlnil za "Otvorený list primátorovi Košíc II", ktorým podľa rozhodnutia Krajského súdu v Košiciach „zasiahol do občianskej cti a ľudskej dôstojnosti Richarda Rašiho. 

Ak si pozorne prečítate otvorený list ( tu ) v texte sa ani raz nevyskytuje meno Richard Raši. Je zjavné, že nie je adresovaný fyzickej osobe, občanovi Rašimu, ale primátorovi mesta – volenému predstaviteľovi – zodpovedajúcemu aj za prenesený výkon štátnej správy - stavebný úrad.

V tom ma rozhodnutie súdu prekvapilo.
Pripomína mi to žart z Husákovského obdobia, keď opitý na ulici vykrikoval: "prezident je debil !" Príslušníci VB ho zbalili a keď sa bránil, že on predsa nenadával na Husáka -predsa nepovedal ktorý prezident je debil – odpovedali mu: "my predsa vieme, ktorý prezident je debil".
 
Občan Kravčík v blogu popisuje svoju situáciu, v ktorej sa cíti beznádejne. Bez podpory tých, od ktorých ju očakával. Očakával podporu od primátora, ako voleného predstaviteľa samosprávy – nedostal ju. Bez podpory ostal aj zo strany štátnej správy – očakával  podporu od primátora, ako predstaviteľa stavebného úradu – nedostal ju.
V tejto situácii sa občan Kravčík cítil opustený a bezradný. Občan Kravčík neveril tomu, že by stavebný úrad rozhodol tak ako rozhodol a bol presvedčený do poslednej chvíle, že primátor v mene práva, dobra a spravodlivosti zasiahne. Nezasiahol.  Nezasiahol na obranu občana Kravčíka ani ako volený predstaviteľ samosprávy. (Sklamaný občan Kravčík komentuje: „Nechce sa mi veriť, že Ste až taký zlý človek“).

Je vecou každého z nás, ako sa cítime. Každý z nás sklamanie či rozhorčenie vyjadrí ináč. Niekto sa cíti ako Harman – iný ako Daniel v jame levovej...
Rozsudok mi pripadá, akoby sa mal občan Kravčík ospravedlniť za to, že sa cíti ako Daniel v jame levovej. Každý si nájde iné prirovnanie. Pritom nie je vecou primátora ani súdu, aby rozhodovali o tom, ako sa máme cítiť – ako máme hodnotiť svoju životnú situáciu, či ku čomu ju máme, či môžeme prirovnať.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa súdili dvaja občania. Je to tak ?
Rozpor vidím medzi žalobou a rozsudkom. Žalobcom je občan Richard Raši, Abovská 27, Košice a nie primátor mesta Košice, Trieda SNP 48 A, Košice -  ale Krajský súd rozhodol, že žalovaný sa má ospravedlniť PRIMÁTOROVI mesta Košice (ktorý žalobu nepodal)...

Volený predstaviteľ – primátor a poslanec Národnej rady SR sa súdi s občanom preto, že sa ho dotkli emotívne vyjadrenia občana. Tu nejde len o občana Kravčíka – je to odkaz všetkým občanom – dávajte si pozor na to, ako sa vyjadrujete o Richardovi Rašim ako o primátorovi Košíc, lebo ten je pripravený sa s vami súdiť.  A aj sa súdi.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?